ورود به پرتال کاربریحضور معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق ضمانت


سید حمید کلانتری در صدر هیئتی برای بررسی تعاونی ها و دیدار با تعاونگران به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد.

 


به گزارش روابط عمومی صندوق ، رئیس هیئت مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و مهدی حسین نژاد مدیرعامل صندوق با حضور در شهرستان های چابهار و زاهدان، با استاندار سیستان و بلوچستان دیدار کردند.

سید حمید کلانتری در این دیدار گفت: ۴ استان سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و هرمزگان با استفاده از ظرفیت های مشرکت و ایجاد تعامل، می توانند صادرات کالاهای خود را از طریق تعاونی های مرزنشین سیستان و بلوچستان انجام دهند.

وی با اشاره به نامگذاری استان سیستان و بلوچستان به عنوان مقصد گردشگری کشور در سال۱۳۹۶ افزود : با بهره گیری از توان بومی، گردشگری روستایی را می توان در منطقه تقویت نمود و با این کار در سطح استان نیز اشتغال زایی بوجود خواهد آمد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین نمایشگاه های ملی را نیز فرصتی مناسب برای حضور تعاونی های استان و معرفی قابلیت ها دانست.

استاندار سیستان و بلوچستان هم در این دیدار گفت: تعاونی های مرزنشین می تواند راه را بر نفوذ قاچاقچیان و دانه درشت ها ببندد.

هاشمی با اشاره به روستانشینی ۵۱ درصد جمعیت استان، خواستار تشکیل تعاونی های دانش بنیان در روستاها با هدف رونق اشتغال و ماندگاری جمعیت شد.

 

1 | 2017/03/07